Дело в шляпе: как образование откроет перед Украиной окно в мир и причем здесь Муми-тролли


Опубликованно 01.01.2021 16:00

Дело в шляпе: как образование откроет перед Украиной окно в мир и причем здесь Муми-тролли

Щo ви пoдумaли, кoли пoбaчили нa гoлoвній ялинці Укрaїни вeличeзний відьoмський кaпeлюx? Нe інaкшe, щo нaм усім прийшoв пoвний Гoґвoртс. Як лoгічний кінeць цьoгo нeпрoстoгo рoку. Люд твoрчі встигли нaвіть уявити, як пo тeлeвізoру з нoвoрічними святaми укрaїнців вітaє Гaррі Пoтeр. Неужели тaкий — трoxи втoмлeний, aлe з магічною паличкою напоготові. Завдячуючи долі, шапка з ялинки (не з йолки!) тутти-таки зняли. Вочевидь, це було простой якимсь невдалим експериментом, який встиг стати мемом. І символом. Принаймні чтобы мене.

Так — символізму у цьому капелюсі вистачає. (тутовое не тільки політ фантазії талановитої авторки Джоан Роулінг, але й троп щодо стану нашого суспільства. Духом поясню. На контрасті.

Нещодавно я читав роботи студентів освітньої прогами "Агрокебети". Вони мене дуже вразили. Насамперед,   розмаїттям тем. Я навіть подумати без- міг, що хтось после того у Херсоні чи у Маріуполі если перейматися такими темами як викиди вуглецю в атмосферу альбо ж виробництво рослинного м’яса.   Але вони переймалися. Ці роздуми ради майбутнє — є критерієм нових людей. Нового покоління. Нового мислення.

Але як би я безлюдный (=малолюдный) радів, — ці виключення лише підтверджують условия. А правило невтішне: українці -заручники поганої освіти. Та прірва в українській освіті, що виникла ще в 90-х, коль академічна освіта майже зникла, а сучасна освіта ще невыгодный з’явилася, досі впливає нате нашу історію. Визначає, яко би мовити, інтелектуальний простор.

І ця проблема стає ще більшою, якщо взяти прежде уваги ще одну рису українця — небажання вчитися. Деякі навіть принципово неважный (=маловажный) хочуть підвищувати свій рівень кваліфікації ли ж глибоко занурюватися у якусь спеціальну тему.

Невігластво — корінь усіх наших негараздів. Ми хочем рвонути в дальне, відірватися від землі, наверстати втрачений у обіймах "радянської сім’ї народів" момент, але навіть не підозрюємо, що прикуті перед чималого баласту. Цей баласт — (законный освіти.

Ми просто невыгодный знаємо, що саме надо робити, аби жити краще. Приставки не- знаємо, що треба провадити реформи, рухатися в бік Європейського союзу та виконувати умови, які ми беремо прежде партнерами, як-от Міжнародним валютним фондом. Нам отнюдь не вистачає знань, щоб будувати успішну країну минуя корупції.  

Де тут відьомський шапка? Він є. Але в іншому образі. Пам’ятаєте казку Туве Янссон "Шапка чарівника"? Це одна із книг серії для пригоди Мумі-тролів. Соль цієї невеличкої історії проста і невимушена. Мумі-тролі прокидаються після зимової сплячки, і Вотан із них знаходить під мостом дивний шапка. Як виявилося, знахідка непроста і може робити різні магічні речі. Когось шапка спотворює, а когось взагалі перетворює нате якийсь дивний предмет.

Вследствие якийсь час капелюха було вирішено позбутися. І, наче, по сей день ок. Але згодом получай ґанку дому Мумі-тролів з'являється Водан із мешканців Долини Мумі-тролів — Гемуль. І, як ви думаєте, що у нього в руці? Поистине! — той же самий фуражка! "Я його знайшов!", — каже він у гнітючій тиші. Співвітчизники в шоці — невже знову крестины придумувати, де подіти цей клятий шапка? Невже знову все повертається в круги своя.

Ця ситуація є чудовою алегорією сверху ті обставини, які ми створюємо собі самі. Це стається щоразу, если нам у чомусь не вистачає знань і стратегічного мислення.   Ми знаходимо пирушка клятий капелюх.   Знову і знову.

До сей поры материалы автора Если Ваш брат заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.


Категория: Мода