6 симптомів серцевої недостатності


Опубликованно 12.01.2019 00:58

6 симптомів серцевої недостатності

Серцева недостатність – одне з найпоширеніших порушень у діяльності міокарда. Її поява може стати провокуючим чинником інших, більш серйозних патологій, наприклад, інфаркту та інсульту. Проблема в тому, що багато люди часто не розуміють, що пережиті ними нездужання – це симптоми серцевої недостатності.

Медики розповіли про те, які сигнали організму свідчать про розвивається серцевої недостатності, повідомляє health info з посиланням на «Медикфорум».

Брак повітря. Якщо відчуття нестачі повітря виникає в процесі звичних справ, які раніше не створювали проблем, краще звернутися за обстеженням до кардіолога. Подібне відчуття може бути пов'язано зі зниженням здатності серця прокачувати кров – це характерний симптом серцевої недостатності.

Збільшення розміру ноги. Думаєте, що взуття стала тісною з-за того, що було випито занадто багато рідини? Чому ж організм від неї не позбувся? Лікарі попереджають: причиною затримки рідини в організмі як раз дуже часто бувають проблеми з серцем.

Дивний кашель. Кашель, який «прокидається» в лежачому положенні, під час нічного сну, може бути симптомом набряку легенів, спричиненого накопиченням рідини в легенях з-за недостатньої роботи серця.

Втома. У разі серцевої недостатності міокард не може забезпечити доставку крові до всіх ділянок тіла – основна частина кровотоку йде в головні органи, перш за все, в мозок. М'язи ніг і рук недоотримують крові, тому навіть посильна фізична активність може викликати сильну втому.

Зник апетит. На тлі серцевої недостатності зменшується кровопостачання органів травної системи. Як підсумок, пропадає апетит. Також може виникати відчуття нудоти.

Прискорене серцебиття. Воно виникає із-за спроб організму компенсувати зниження здатності серця до перекачування крові. Обов'язково зверніться до лікаря, якщо відчуваєте, що серце починає битися, а пульс частішає, хоча збільшення фізичного навантаження немає.

Джерело: MedikForumКатегория: Здоровье