Вчені розповіли, коли прокидатися корисніше всього!


Опубликованно 06.12.2018 00:10

Вчені розповіли, коли прокидатися корисніше всього!

Психологи розповіли, чому нам краще прокидатися до 6:00 ранку. У "жайворонків" більше переваг в життя, включаючи успіх в любові і знижений ризик депресії, пише health info, посилаючись на «Медикфорум».

Для багатьох людей сама думка про пробудження до 6:00 ранку здається страшною. Особливо в зимовий час, коли за вікном у цей період глупа ніч. Однак спостереження показують, що «жайворонки» можуть бути більш здоровими і щасливими, ніж класичні «сови», які вважають за краще поспати довше. З'ясувалося, що просыпающиеся до 6:00 ранку люди на 25% рідше стикаються з депресіями. Втім, навіть ці цифри навряд чи будуть достатньою мотивацією для тих, хто віддає перевагу пізно лягати і пізно вставати.

«Не варто думати, що якщо ви «сова», то це не можна виправити, - каже австралійський психолог доктор Бейлі Бош. - Якщо ви зможете налаштувати новий режим і перевстановити циркадні ритми, то тіло буде вам за це любити, адже ви повернете його до більш натуральному і примітивного режиму на кшталт того, в якому жили наші предки. Організм не дуже люблять штучне освітлення і ніч, він звик лягати і вставати по світу, це закладено в нас природою».

Зайвим буде говорити про те, що налаштували свій сон правильно люди будуть відчувати набагато менше втоми протягом дня. А значить, у них з'явиться більше часу та енергії для виконання різних справ і для того, щоб зберігати в нормі емоційне і фізичне здоров'я. Крім того, важливо правильно прокидатися і не навантажувати себе з ранку неприємними новинами. Краще почитати що-небудь з життя зірок і подивитися програму про тварин, ніж думати про якісь речі, пов'язані з "результатами" і "досягненнями". Це теж дуже важливо для психіки протягом дня.

Джерело: MedikForumКатегория: Здоровье