Названий самий корисний продукт взимку


Опубликованно 05.12.2018 00:26

Названий самий корисний продукт взимку

Вчені назвали какао найкориснішим продуктом під час зимових холодів: він не тільки відрізняється насиченим смаком, але також вкрай сприятливо впливає на організм у такий непростий для нього час. Какао здатне зменшувати запалення, що своєчасно в сезон морозів, констатували дослідники, повідомляє health info з посиланням на «Медикфорум».

Згідно звіту Європейського агентства з безпеки продуктів харчування, для підтримання здоров'я людині слід з'їдати щодня не менше 2,5 грамів какао-порошку або 10 грамів чорного несолодкого шоколаду. Як було встановлено вченими з Університету Редінга, вживання какао стимулює розвиток потрібних бактерій і зменшує запалення у кишечнику – в результаті імунітет стає міцніше, і антитіла успішніше борються з патогенами. Взимку як не можна до речі!

Але найкориснішим какао вважається навіть не тому. Більшою мірою какао цінується науковими фахівцями за здатність впливати на нервові клітини. Напій какао надає позитивно діє на нервову систему, допомагаючи нейронів відновлюватися і налагоджувати зв'язки в мозку, який сильно страждає в результаті повсякденних стресів.

Сама зима з її темрявою і холодом виявляється тривалим стресом для організму. Какао піднімає настрій і покращує опірність депресивних станів (як і хвороб в цілому) – у ній багато магнію, який допомагає впоратися з нервовим напруженням, розслабляє м'язи, покращує сон.

Люди, які п'ють какао, в два рази менше піддаються ризику захворіти діабетом або зіткнутися з проблемами серця. До складу какао входять флавоноїди, які регенерують мітохондрії - енергетичні центри клітин міокарда і каркасних м'язів. Завдяки його вживання взимку збільшується еластичність судин, поліпшується кровообіг і кровопостачання мозку.

Особливо цінним такий компонент какао як епікатехін. Дана речовина покращує мозковий кровообіг і короткострокову пам'ять, ефективно знижує артеріальний тиск. Причому у какао його набагато більше, ніж у ягодах, червоному вині або зеленому чаї. Регулярне вживання какао нормалізує рівень холестерину і цукру в крові, знижує ризик інсульту.

Говорячи про те, що найкориснішим продуктом взимку є какао, вчені підкреслюють: йдеться про напої, а не про шоколадних виробах. В різного роду шоколаді занадто багато додаткових добавок.

Джерело: MedikForumКатегория: Здоровье