Мама


Опубликованно 13.02.2018 13:06

Мама

Відволічемося від нашої Улі.

Просто - про вічне. Про прекрасне. Про добро.

У Туреччині помер російський хлопець, якого усиновила і виходжувала до останнього проста турецька жінка.

На самому початку цієї історії рідних хлопця шукали в програмі «Пусть говорят» — вийшла ціла серія передач. Андрій Малахов намагався допомогти, але всі спроби телевізійників і нової сім'ї Умута (так назвали чоловіка) не дали результати. Зате родині допомогли матеріально. Незабаром преса потихеньку забула цю історію. 10 років турецька сім'я виходжувала хлопця, який не знав про себе нічого.

Аварія

У розпал курортного сезону 2008 року в одному зі спальних районів Анталії молодий хлопець перебігав дорогу: але не по пішохідному переходу, а в ста метрах від нього. Водій не помітив несподівано з'явився рано вранці пішохода, не встиг загальмувати... Пішохід опинився під колесами автомобіля. В реанімаційному відділенні лікарні міста Анталья, молодий чоловік довго був у комі — серйозна черепно-мозкова травма. Лікарі не робили ніяких прогнозів: шансів було мало — травма виявилася дуже важка, хлопець вижив дивом, а коли прокинувся, то був повністю паралізований. Молодий чоловік нічого не пам'ятав, не міг говорити... В момент трагедії при ньому не було документів, його ніхто не шукав.

Жителька Анталії Гульсум тим влітку приходила в лікарню до знайомої. В лікувальному закладі тільки й розмов було, що про хлопця без пам'яті, якого ніхто не провідує.

Йшли місяці, а пацієнта також ніхто не шукав. У Гульсум з голови не виходили цей хлопець, вона стала приходити до нього кожен день, розмовляла, вірила, що він її чує. Два роки турецька жінка відвідувала «знайду» в лікарні. А потім порадившись з родиною забрала додому — виходжувати.

Нова сім'я

В сім'ї хлопцеві дали ім'я Умут — перекладу з турецької означає «надія». Сумнівів, що Умут російська не виникло — він реагрировал, коли поруч звучала російська мова. До Гульсум приходили російські, він чув їх мова, намагався щось сказати (виходило лише видавати звуки), показував очима, що розуміє...

В сім'ї Кабадайи троє дорослих синів, вони допомагали батькові і матері впоратися з Умутом. Купати, міняти підгузки, годувати, робити масажі. Йому включали телевізор з російським ТБ: лікарі радили залишати включеним телевізор, щоб Умут міг слухати рідну мову — хоча б кілька передач на день.

Коли говорили по-російськи, Умут повертав голову в наш бік і прислухався. Молодий хлопець (на вигляд років 25) лежить на спеціальному ліжку з повітряним матросом. Незабаром за розкладом чергові процедури і глава сім'ї почав робити Умуту масаж: три години вдень, і стільки ж на ніч. Вся турецька родина просто обожнює Умута: кожен доповідав хлопцеві, як пройшов їх день, хлопці общали: «Ось коли одужаєш, підемо разом гуляти!»

Лікарі говорили, що Умут не зможе сам є, посміхатися, виражати емоції.

Але Гульсум і її чоловік Зекерія виходили жертву ДТП: він став їсти без допомоги «трубок», у нього почали працювати м'язи на обличчі, на руках, ногах.

Гульсум не знала точно розуміє її син Умут (вона завжди називала його сином), але впевнено розповідала, що якщо вона помре, то її діти не кинуть Умута.

Після того, як про Умуте розповіли в «Нехай говорять» — багато жінок дізналися в цього хлопця своїх зниклих без вести синів.

Але аналіз ДНК не підтвердив жодну з цих припущень.

Зате «Нехай говорять» зробила свою добру справу: про Гульсум і її усиновленого дорослому синові дізналися мільйони людей.

Сім'я отримала фінансову підтримку від мерії Анталії (стали оплачувати рахунки за світло, проводити безкоштовне лікування й реабілітацію), а також від численних спонсорів.

Незабаром з знімною квартири в старій багатоповерхівці сім'я Кабадайи переїхала в новобудову — їм подарували просторе житло на першому поверсі, щоб була можливість вивозити Умута на прогулянку.

Всі ці 10 років Гульсум присвятила себе Умуту: не відходила від нього днями і ночами (хворому в такому стані допомога може знадобитися в будь-який час доби). Хлопець був оточений увагою і турботою: щодня сімейний вечерю проходив в його кімнаті. Кожен член сім'ї вивчив в інтернеті, як доглядати за такими хворими. Умут проходив реабілітацію в сучасних медцентрах країни. Російськомовне населення Анталії постійно приходили до Умуту, і не з порожніми руками.

Російський психолог приходила на заняття з Умутом безкоштовно, інша дівчина приносили дороге масло для масажу, одна родині раз в місяць привозила свіже м'ясо...

Гульсум розповіла, що з дитячих років казала дітям: «Біда може трапитися з кожним, потрібно вміти любити людей!»

Турецька родина любила Умута з Росії. Дива не сталося — хлопець помер у лікарні Анталії.

Але ці люди дали йому шанс і 10 років життя.

Не важливо, якої національності твоє серце.

Головне, щоб воно булоКатегория: Красота