Аріна про Харві: Ми не будемо терпіти


Опубликованно 12.01.2018 05:36

Аріна про Харві: Ми не будемо терпіти

 

Історія продюсера Харві Вайнштейна, якого звинувачують у сексуальних домаганнях і зґвалтуваннях,набирає нових обертів: все більше і більше актрис говорять про те, що і вони стали жертвою домагань. Аріна Холіну розмірковує, чому жінки нарешті готові про це сказати. І чому ми більше не готові це терпіти.

Скандал з продюсером Харві Вайнштейном затьмарив навіть всю сімейку Кардашьянов-Дженнеров, які завжди в топі гарячих новин. Вайнштейна звинувачують у сексуальних домаганнях, зґвалтування, його звільнили з компанії, і кожен день нова голлівудська зірка зізнається, що і її теж.

Всі відомі актриси говорять, що Харві ліз і до них,але вони втекли, насилу відбившись. У сексі за кар'єру визнаються небагато.

З одного боку, цілком зрозуміло, чому багато хто вважає, що всі ці актриси «самі гарні». Ну так, вони«робили масаж» заради успіху і слави. Вони — «кар'єрні давалки».

Але ось є один російський співак, він був дуже популярний короткий час, і до нього чіплявся його продюсер (нині покійний). Поки співак відбивався — йому зробили кілька хітів (голос у нього був хороший), але в якийсь момент стало ясно: треба приймати рішення прямо зараз. І він прийняв — пішов. І все. Ні хітів, ні слави, ні успіху.

Правда в тому, що дійсно хороших продюсерів мало. А якщо ти актор/співак,одного таланту недостатньо — ти залежиш від безлічі факторів: сценарист,режисер, партнери, реклама. Якщо ти сам не пишеш музику чи тексти, то ти — тендітна маргаритка. І продюсер — це саме той чоловік, який може тебе підняти або знищити.

І ось ти скільки-то років миєш чашки в кафе і повільно, крок за кроком просуваєшся до Тієї Самої Зустрічі. З продюсером, який вершить долі. Ти трепещешь, опиняєшся в його офісі/номері — а тобі ясно пропонують або секс (масаж, ага), або нічого. Як би це твій вибір. Не так, як у «Вибір Софі», але з цієї категорії: погано чи ще гірше.

До біса лицемірство, так що зізнаємося: будь-яка людина в цій ситуації подумає: «Ну, це всього лише секс, потерплю». Але все одно ж огидно. І так, тебе до цього підштовхнули. Запропонували такі нечесні умови угоди.

Скільки людина зважиться поїхати назад в Оклахому, якщо ти вже пройшов довгий шлях,а від мрії тебе відділяє лише хвилин двадцять похмурого сексу?

Але це прикро. Принизливо.

І насилу можна уявити, яка ж гидота в голові у таких чоловіків, яким наплювати на почуття жінки, які бачать надії, бачать талант — і все одно хочуть опустити дівчат до рівня вуличних повій. Вони ж всі розуміють. Знають, що цим жінкам не хочеться з ними «лягти». Вони з радістю принижують їх, як би повідомляючи: «Що б ти там про себе не думала, ти все одно всього лише жалюгідна повія — і ти вся в моїй владі».

Коли мені було мало років і дорослі пошарпані дядечки іноді лізли до мене з такими натяками, я не замислювалася, що за мотлох у них в голові — просто обурювалася і вважала їх виродками. Якщо б зараз хто-небудь зважився зробити мені таку пропозицію — я б його на шматки порвав, але тоді, двадцять, двадцять три, в цих ситуаціях мені було ніяково, страшно, прикро. У цьому віці ти ще дуже тендітна,ніжна — ти ще не відвикла від того, що тебе захищають батьки, і не вмієш бути злий,різкою.

Але у мене, на щастя, така професія, яка не сильно залежить від інших. Я не прив'язана до обставин. Хороший актор може потонути у поганому фільмі, а пристойний текст буде помітний де завгодно — навіть в самому паршивому журналі. Класні сценаристи,режисери, композитори, більш впевнені в собі, ніж актори, співаки чи музиканти. Хороший музикант звучить з хорошою музикою, а хороший сценарій не погубить навіть погана акторська гра або бездарна режисура. Тому весь цей Великий Голлівудський Скандал — він про беззахисних жінок і чоловіків без душі. Про те, як чоловіки використовують не просто жінок, а вразливих жінок. Вони відмінно знають, чого вимагають — і це не чесна угода, це здирництво.  

І знову ж таки не треба забувати, як все було влаштовано хоч двадцять років тому. Жінка,що піддалася сексуальному насильству в тому чи іншому вигляді, могла, звичайно, піти в поліцію — але це все ж було страшно і соромно. І не було ніякої впевненості, що їй повірять. Великі шишки знали, як зам'яти навіть найдикіші скандали — ну, от як випадок з Романом Поланскі і Джеком Ніколсоном, які напоїли 14-річну дівчину і зайнялися з нею удвох. Бідного-нещасного Поланскі довелося бігти в Париж,ах він страждалець. Ніколсон взагалі відбувся легким переляком.

Якби починаюча актриса двадцять років тому поскаржилася, що до неї чіплявся впливовий продюсер — ви ось уявляєте, що було б? Нічого. Зґвалтував? Немає(в деяких штатах справу про зґвалтування відкривають лише в тих випадках, якщо на жертві є синці і садна). Не так давно з'явилися поправки до закону, завдяки яким сімейне зґвалтування (чоловік гвалтує жінку) вважається злочином.

Правда в тому, що суспільство до останнього часу дуже несерйозно і навіть презирливо ставилася до того, що жінок ґвалтували. «Прийшла до нього увечері, пила вино, ахаха! А чого ти хотіла?»

До подруги недавно на танцях пристали двоє чоловіків — і вона насилу від них відбулася (втекла). Так вона і говорить, що це її вина: на ній було коротке плаття і вона була п'яна. «Завжди винна жертва» — це такий суспільний постулат, який відмінно працював до останніх днів (і досі ще в умах).

Деякі жалісливі дівчата навіть шкодують Харві Вайнштейна, якого травлять злі лицемерки (це про жертви, та чим-то ці дівчата мають рацію — безпрецедентний скандал. Але це саме тому, що Харві — уособлення патріархального Голлівуду, він самий галасливий, нахабний, безпардонний, на нього працювала сила-силенна людей, які всі знали і покривали його розбещеність. Звичайно, він не єдиний, але він сам себе зробив символом всього самого паскудної в індустрії — і тепер за це розплачується. Настав той час, коли жінок прорвало, #немогумолчать.

Бідні продюсери, тепер вони будуть боятися будь-якого натяку, тепер їм доведеться брати в кіно тих, хто дійсно цього заслуговує, а не чесати животи і самовдоволено заявляти: «Я зроблю цю болванку зіркою, я всемогутній». Ну, а ще їм доведеться займатися сексом лише з тими, хто їх насправді захоче. Бідолахи. Судячи з усього, перепаде лише тим, хто вже одружений.

І дуже важливо те, щоб чоловіки запам'ятали: ніхто не давав їм права — ні законного,ні морального — робити жінку повією. Якщо є такі мрії — значить, людина тяжко хвора. І йому не місце в суспільстві, не місце на великій посаді. Яке щастя,що падіння Вайнштейна — це початок нової епохи, нової етики і нових правил, які тепер встановлюють жінки.

 

Cosmo

p/s



Категория: Красота