Загадка про камінь - цікаво і пізнавально


Опубликованно 12.01.2018 02:48

Загадка про камінь - цікаво і пізнавально

Для того щоб дитина розвивалася правильно, вмів міркувати і грамотно викладати свої думки, йому необхідно читати книги, пояснювати значення різних прислів'їв, приказок, загадок. Розглянемо докладніше, що таке загадка.Загадка – предмет і властивості

Загадка – це вираз, за допомогою якого потрібно вгадати певний предмет. При цьому в ньому підкреслюються істотні ознаки даного предмета. Наприклад: якщо загаданий якийсь овоч або фрукт, то в самій загадці обов'язково підкреслюється якесь властивість: цибулю – «змушує плакати», капуста – «багато одежинок» і так далі.

Загадки розвивають кмітливість, логіку, мислення, тому для дитини важливо не тільки відгадувати, але і самому придумувати їх.

Розглянемо на прикладі, які є для дітей загадки про камінь. Для початку потрібно дати визначення поняття, пояснити, що із себе представляє.

Камінь – це гірська порода, що відрізняється твердістю.Загадка про камінь

Камені бувають різні: дорогоцінні і недорогоцінні. Про кожен з них можна знайти загадку в книгах або придумати самому. Наприклад:Хоч не птах, а літає, в око потрапить – ліхтар запалить.Камінь цей хоч куди, ніжною зеленню манить, називають... (малахіт).Що це таке? В горах його багато, за формою різний, маленький і великий, але твердий. Щоб не заважав, його з дороги прибрати треба.І вода його не размочит, і вогонь його не візьме, легко будь ніж наточіт.Який камінь лежить у воді? (Мокрий)

Про цю гірську породу є ще загадка (не для дитячої аудиторії), на логічне мислення:

Лежить камінь на березі. На ньому написано восьмибуквенное слово. Коли до нього підходив багата людина, прочитавши це слово, він починав плакати. Підходив бідняк – починав радіти. А коли це слово читали закохані, то вони розлучалися. Що за слово було там написано. Відповідь: слово «тимчасово». Хоч загадка не про сам камінь, але він бере участь у процесі.Важливість матеріалу в повсякденному житті

Поява загадок про цю гірську породу невипадково. Адже він є важливою частиною багатьох процесів. Його використовують у будівництві різних будівель, споруд. Також його застосовують в декоруванні стін, підлог, фасадів будівель, арок і так далі.

Не дивно, що слово «камінь» зустрічається не тільки в загадках, але і в приказках, казках, прислів'ях.

Наприклад: під лежачий камінь вода не тече, камінь на душі, камінь на камені не остався та інші.

Завдяки таким висловлюванням, діти починають розуміти основні властивості каменів. А це допомагає їм розвивати загальний кругозір.Категория: Отношения