Розмова з косметологом про поради в інтернеті й стереотипи: що можна, а що не можна


Опубликованно 20.12.2017 12:24

Розмова з косметологом про поради в інтернеті й стереотипи: що можна, а що не можна

Сучасна медицина і сучасна косметологія розвивається швидше, ніж технології та інтернет. Ми знаємо про наше тіло і шкірі набагато більше, ніж коли-небудь, знала людина. Ми можемо збільшити губи, вколоти ботокс або використовувати безпечні маски для обличчя. Наші безмежні можливості дозволяють нам виглядати не гірше Кардашьян-Дженнер, але ми все одно звертаємося до народної медицини. І з-за своєрідною боротьби між традиційної та народної косметологією виникає багато міфів і помилок, деякі з яких ми сьогодні хочемо розвіяти.

Безсумнівно, споконвіку існували різноманітні народні рецепти, які дозволяли дівчатам стати красивіше, здоровіше або молодше. Ними користувалися довго і у великих кількостях. Вони мають право на існування і в даній ситуації, але всі вони ефективні? Варто використовувати дитячий крем в якості крему для обличчя дорослої жінки? Безпечний бюджетний скраб для особи з кавової гущі для нашої шкіри? На ці та інші питання сьогодні відповість косметолог Institut Esthederm Тетяна Юрченко.

Щоб не бути голослівними, ми зібрали найпопулярніші інтернет-запити, "сходили" на популярні жіночі форуми і збентежили професіонала своїми питаннями, які показують, якими ж можуть бути винахідливими наші дівчата. 1. Вважається, що якщо раніше косметологія робила більший наголос на ін'єкції, то зараз вона використовує активні зовнішні засоби (креми, маски, пілінги). Це так?

Ні, хороший результат, ми отримуємо при розумному поєднанні різних методик. Проте, в наших реаліях є дві поширені крайнощів: люди або «не колються», або «не мажуться». На рахунок «колотися» — настає той період, коли колотися потрібно. Але варто пам'ятати, що косметологія — це профілактика. І вона не всесильна.

Коли до нас приходить пацієнт, який максимум, що робив — це вмивався і використовував «якийсь» крем, я розумію, що ситуація складна. Такому пацієнту близько 50-ти років і він стверджує, що йому «колотися» ще рано, а я розумію, що час вже втрачено, так як настає момент, коли косметологія малоефективна. І, ймовірно, доведеться думати про пластичної хірургії.

Справа в тому, що робота косметолога, як робота репетитора: 20 відсотків на "уроці", а 80 відсотків будинку. Тому, важливо призначити правильний і ефективний домашній догляд. А найголовніше, йому слідувати.

 Робота косметолога як робота репетитора — 20 відсотків на "уроці", 80 відсотків будинку. Тому важливо призначити правильний і ефективний домашній догляд.

Так, щоб правильно підібрати засоби, домашній догляд, потрібно дотримуватися три фактори: правильно поставити визначити тип шкіри, проблемність шкіри;правильно підібрати засоби для догляду;правильно їх використовувати.

Однак, у наших людей кульгають всі три фактори, а третій особливо. Це добре видно, коли пацієнти неправильно використовують продукт і тільки потім дивляться інструкцію. Це вже давно не жарт, а реальність.Наш людина бере інструкцію, коли вже пізно. "Спочатку Я завдам маску, а потім подивлюся для чого він і скільки його тримати" 2. У магазинах продаються продукти з гіалуронової кислотою, яку люди купують і користуються самостійно. Вони працюють?

Виробництво гіалуронової кислоти — це дорогий процес. І продукти з її змістом, просто не можуть бути дешевими. Тому, ціна 134 грн за 50 мл викликає багато питань.

Гіалуронова кислота має різний молекулярний вага, а значить володіє різним ефектом — в залежності від величини молекули. Саме від величини молекул залежить її ефективність для шкіри. Чим менше розмір молекул, тим більше шансів на який-небудь ефект.

Так, існують такі види гіалуронової кислоти:низько молекулярна;середньо молекулярна; •крупно молекулярна.

Низько молекулярна ще може проникнути в пори, а ось крупно молекулярна може створювати парниковий ефект на поверхні шкіри особи. Це викликає роздратування і «будить» інші проблеми.

Ні, якщо людина сама розбереться, який розмір молекул гиалуронки йому потрібен — молодець. Але ризикувати і гратися так, не варто. 3. Є поширена думка, що якщо купувати вітаміни (наприклад, вітамін С) і додавати їх в креми, то можна зробити крем більш корисним. Це правильно?

Ні, в корені неправильно. Хоча б тому що в хорошому кремі всі ці компоненти вже повинні бути. Крім того, такі компоненти можуть легко викликати алергію, адже це — медпрепарати (і не завжди хорошої якості). Ця мода додавати в креми вітаміни прийшла до нас з Радянського союзу. Я прекрасно пам'ятаю, як тітка моєї найкращої подруги додавала в крем вітамін А, Е або С. Це було пов'язано з тим, що креми були дуже щільні і «порожні». Зараз є окремий сегмент косметики з вітаміном З, наприклад. І додавати вітаміни в косметику — це не актуально і навіть небезпечно. Ну ми ж не виправляємо телефон, який купуємо в магазині, ми користуємося таким, який він є. Чому ми не довіряємо косметолога?

Так, у нас в інтернеті є такі люди, які роздають поради в стилі «як з допомогою всіх аптечних засобів позбутися від бридкого косметолога, який вимагає з нас гроші». І це справжня катастрофа. В першу чергу для тих, хто цими радами користується.

До того ж, ми не виправляємо телефон, який купуємо в магазині, ми користуємося таким, який він є. Чому не довіряємо косметолога?4. На тих же форумах, дівчата люблять використовувати дитячі креми замість звичайних, дорослих кремів. Це можливо?

Дитячий крем, як дитяче харчування — підходить для дитячого віку. Дитячий крем потрібен для того, щоб шкіра дитини харчувалася, зволожувалася і не пріла. На більше цей крем не здатний.

Для дорослої людини дитячий крем хороший для тіла, щоб отримати хорошу уваженную шкіру. Але в дитячих кремах немає ніякого захисту від ультрафіолету та інших проблем. Він малоефективний.5. Що з приводу сну в подушку і інших звичок, які ведуть до утворення зморшок?

Так, сон впливає на зморшки. По-перше, якщо погано спати і спати обличчям у подушку — то вранці можна отримати набрякле, "пом'яте обличчя. Коли спиш на боці — особа страждає, але коли ми спимо на спині, ми не висипаємося. І виглядаємо погано від того, що не висипаємося.

Також, за зморшками на обличчі можна визначити, на якій стороні спить пацієнт — це дуже чітко видно. Цю проблему можна вирішити, але тоді з'явитися інша. Потрібно просто спати на спині.

Дуже важко привчитись спати на спині, особливо коли й тут є палиця в двох кінцях. Коли спиш на боці — особа страждає, але коли ми спимо на спині, ми не висипаємося. І виглядаємо погано від того, що не висипаємося. 6. Іноді з метою економії дівчата можуть вмиватися засобами для інтимної гігієни. Чи це Нормально?

Використання засобів для інтимної гігієни в якості гелю для вмивання для мене нагадує використання крему від геморою під очима.

Дивіться, pH шкіри — 5-6, а це означає, що нам потрібні засоби для очищення з такою ж кислотністю. Чому у нас особа кисле? На шкірі живе наша дружня мікрофлора. І цієї флорі комфортно в кислому середовищі, щоб не було дисбактеріозу шкіри та інших проблем.

У разі, коли шкіра проблемна, то її рН зростає до 8-10 і змінити ситуацію ми можемо з допомогою правильно підібраного очищаючого кошти. Я категорично не рекомендую вмиватися милом.

Мило має лужне рН, а це зовсім не корисно для шкіри. Що стосується, засобів для інтимної гігієни, то особисто я детально їх не вивчала, але мої гінекологи їх не завжди рекомендують використовувати навіть за значенням. Однак, рівень pH у них буде відповідний для того, щоб не нашкодити шкірі обличчя.

Тому, якщо у складі коштів все нормально — нехай користуються. Якщо гель для інтимної гігієни нормальної якості і не містить в складі нічого небезпечного, шкоди від нього не буде.7. Що на рахунок популярних в Instagram чорних масок? Вони ефективні або це все маркетинг?

Чорна маска — своєрідне продовження моди на смужки для носа. Коли смужки для носа набридли, з'явилися чорні маски.

Часто це закінчується тим, що вона зриває тільки голівку комедона, залишаючи "всю чорну крапку" всередині. Так як, більшість камедонов знаходяться глибоко в порах і маска може просто не впоратися з ними.

Ефективніше масок для чищення пір можуть бути спеціальні очищаючі креми (пилососи для шкіри), трав'яні пілінги (кошти, які не викликають лущення) — вони розчиняють вміст пор.

Чорні маски не ефективні в одиничному використанні. Використовувати маску разом з кремами та іншими пилингами — це так. Тоді результат буде ефективним.8. А що на рахунок уходових косметики для всієї родини? Вона має право на існування?

Так, звичайно. Чому ні? Наприклад, у тата особа обвітрилося, у мами лікті пересохли, дитина отримав роздратування — все добре підходить. Крім того, така косметика не володіє специфічним запахом і завжди в нейтральній упаковці. І вона завжди досить хорошої якості.9. Багато дівчат люблять використовувати кавову гущу замість скрабу. Це можна?

Якщо немає висипань на шкірі, то шкоди від цього не буде. Однак, навіщо? Зараз є величезна кількість скрабів для обличчя — мелкочастичные, крупночастичные. Ці скраби менш травматичні, ніж кава.

 Якщо на шкірі є якісь проблеми (підсипання, запалення), то з'явиться загострення або висипання на всю шкіру. Скрабом будь-яку проблему можна рознести по обличчю.

Крім того, ефект скрабу для обличчя залежить від того, в чиїх руках він знаходиться. Адже можна дотереть себе досить травматично, особливо з допомогою кавової гущі. Скраби створюються з чого завгодно: сіль, цукор, кісточки і навіть дорогоцінні камені.Кавовий скраб найкраще для попи (там він працює шикарно).

Особисто я завжди за щадні скраби, які не травмують шкіру. 10. Чи є якісь засоби, які дозволяють боротися з пігментними плямами?

Звичайно. За допомогою них можна зробити плями світліше, прибрати. Однак, пигментнация і пігментні плями — одна з найбільш важких проблема в косметології. Ця проблема непередбачувана. Ти можеш два роки працювати з пацієнтом, досягти хороших результатів, але після одного недбалого відвідування пляжу, пігментація може повернутися з потрійною силою. При пігментації потрібна дуже хороша сонячна захист.

11. У суспільстві існує стереотип, коли дитина знаходиться в стерильній чистоті, то у нього слабкий імунітет. У нього алергії і висипання. А коли у дитини доступ до бруду, то і сам організм здоровіше. Це має взаємозв'язок?

У нас на шкірі є водно-ліпідна мантія, яка захищає організм від впливу багатьох зовнішніх чинників. А сильний вычищение шкіри "до скрипу" призводить до пошкодження цій мантії і шкіра стає беззахисною. До мене один раз прийшов пацієнт з подсыпаниями на спині. Пацієнт приймав душ 6 разів на день і від цього він просто «вбив» усю мантію шкіри, відкривши дорогу всім мікробів, зробив шкіру неймовірно тонкою.

Фанатичне прагнення до чистоти, призводить до зниження імунітету шкіри. Все має бути в міру - і бруд, і чистота. 12. В інтернеті популярні картинки зі схемою особи, які діагностують захворювання за висипань на певній частині особи. Це правильно?

Це до нас прийшло з китайської медицини і безумовно це працює. Але ця інформація обширна, складна і до нас доходить обривками.

 

 

 Робота косметолога як робота репетитора - 20 відсотків на уроці, 80 відсотків будинку. Тому важливо призначити правильний і ефективний домашній догляд. — Коли до нас приходить пацієнт, який максимум, що робив – це вмивався і використовував «якийсь» крем, я розумію, що ситуація складна. Такому пацієнту близько 50-ти років і він стверджує, що йому «колотися» ще рано, а я розумію, що час вже втрачено, так як настає момент, коли косметологія малоефективна. І, ймовірно, доведеться думати про пластичної хірургії. Справа в тому, що робота косметолога, як робота репетитора: 20 відсотків на "уроці", а 80 відсотків будинку. Тому, важливо призначити правильний і ефективний домашній догляд. А найголовніше, йому слідувати. Виробництво гіалуронової кислоти – це дорогий процес. І продукти з її змістом, просто не можуть бути дешевими. Тому, ціна 134 грн за 50 мл викликає багато питань. Гіалуронова кислота має різний молекулярний вага, а значить володіє різним ефектом — в залежності від величини молекули. Саме від величини молекул залежить її ефективність для шкіри. Чим менше розмір молекул, тим більше шансів на який-небудь ефект. Так, існують такі види гіалуронової кислоти: • низько молекулярна; • середньо молекулярна; • крупно молекулярна. Низько молекулярна ще може проникнути в пори, а ось крупно молекулярна може створювати парниковий ефект на поверхні шкіри особи. Це викликає роздратування і «будить» інші проблеми. Ні, якщо людина сама розбереться, який розмір молекул гиалуронки йому потрібен — молодець. Але ризикувати і гратися так, не варто. Використання засобів для інтимної гігієни в якості гелю для вмивання для мене нагадує використання крему від геморою під очима. Дивіться, pH шкіри — 5-6, а це означає, що нам потрібні засоби для очищення з такою ж кислотністю. Чому у нас особа кисле? На шкірі живе наша дружня мікрофлора. І цієї флорі комфортно в кислому середовищі, щоб не було дисбактеріозу шкіри та інших проблем. У разі, коли шкіра проблемна, то її рН зростає до 8-10 і змінити ситуацію ми можемо з допомогою правильно підібраного очищаючого кошти. Я категорично не рекомендую вмиватися милом. Мило має лужне рН, а це зовсім не корисно для шкіри. Що стосується, засобів для інтимної гігієни, то особисто я детально їх не вивчала, але мої гінекологи їх не завжди рекомендують використовувати навіть за значенням. Однак, рівень pH у них буде відповідний для того, щоб не нашкодити шкірі обличчя. Тому, якщо у складі коштів все нормально — нехай користуються. Якщо гель для інтимної гігієни нормальної якості і не містить в складі нічого небезпечного, шкоди від нього не буде. Якщо немає висипань на шкірі, то шкоди від цього не буде. Однак, навіщо? Зараз є величезна кількість скрабів для обличчя — мелкочастичные, крупночастичные. Ці скраби менш травматичні, ніж кава. У боротьбі з пігментацією потрібен комплексний підхід. Це і правильні уходовые процедури, і лазерна корекція, ін'єкційні методики, пілінги, підбір сонцезахисних засобів і т. д. Це до нас прийшло з китайської медицини і безумовно це працює. Але ця інформація обширна, складна і до нас доходить обривками.Категория: Мода