Тайська і сіамська кішка: відмінності і подібності, опис, фото


Опубликованно 05.12.2017 05:34

Тайська і сіамська кішка: відмінності і подібності, опис, фото

Сіамські кішки вже кілька десятиліть популярні в нашій країні. У радянські часи вони вважалися символом достатку і благополуччя. Їх купували чиновники високого рівня, іноді не здогадуючись, що в їх будинку з'являлася не сіамська кішка, а її найближча родичка – тайська красуня.

А чи знаєте ви, до якої породи відноситься ваша улюблениця? Сіамська і тайська кішка, відмінності яких очевидні для фахівців, часом непомітні для звичайних любителів тварин. Власне кажучи, зовсім неважливо, до якої породи відноситься улюблене вами тварина, але в якості інформації ми хочемо вас познайомити з відмінностями у зовнішності і характері, існуючими між цими тваринами. Походження

У далекому минулому вважалися представниками однієї породи тайська і сіамська кішка. Відмінності тварин не тільки зовнішні, але і в характері виявилися настільки очевидні, що через деякий час їх розділили на дві різні породи, незважаючи на те, що вони мали спільного предка — традиційного сіаму.

Плутанина виникла через королівства Сіам, яке сьогодні ми знаємо як Таїланд. Саме звідси була вивезена перша сіамська кішка. Потім в ході селекції з'явилася інша порода, яку теж стали називати сіамської. Протягом довгого часу, мали відмінності сіамська і тайська кішка (фото ви можете побачити в цій статті), ставилися до єдиної породі. Незважаючи на те, що сьогодні ці тварини розділені, більшість любителів кішок вважають всіх особин з характерною темною маскою на морді сіамськими.

Фахівці стверджують, що густота вовни та її відтінок найчастіше залежить від кліматичних особливостей країни, в якій з'явилася різновид. Сьогодні в світі налічується майже сорок різних видів таких котів.

Подібності

Про відмінності сіамської і тайські кішки ми поговоримо трохи пізніше, а поки давайте розберемося, які є спільні характеристики цих тварин. Представники обох порід розумні, цікаві і дуже грайливі. Вони стають обов'язковими учасниками всіх сімейних справ, тварини надзвичайно товариські і «балакучі».

У них майже однаковий, в усякому випадку дуже схожий окрас, який на лапах, хвості і мордочці може бути коричневим, сірим, чорним або ліловим. Шерсть На тілі світла. У кішок характерний для цих порід колір очей — блакитний або синій. Ось і все подібності. Якщо ви подивіться на фото представників однієї і іншої породи, то більше ніколи їх не сплутаєте.Зовнішні відмінності тайської і сіамської кішки

Всі різновиди та підвиди сіамських кішок володіють зовнішніми відмінностями. Хоча для них розроблений певний стандарт. Це граціозні тварини, наділені від природи деякої худобою, довгим, тонким хвостом і такими ж кінцівками. Голова цих кішок клиновидної форми. Якщо ви подивитеся на профіль сиамца, то без праці помітите відсутність «перенісся», ніс і лоб знаходяться практично на одній лінії.

Очі, крім характерного блакитного кольору, мають мигдалеподібну, трохи раскосую форму. Темна маска на морді при світлому забарвленні тіла — відмінна зовнішня риса породи. Цікаво, що у сіамців народжуються повністю білими кошенята, і лише до шести місяців вони набувають характерний для породи колір шерсті. У сіамських кішок вуха здаються величезними, в порівнянні з розмірами голови тварини.

У тайців вони більш пропорційні і закруглені на кінчиках. Ніс у тайців трохи увігнутий на рівні очей, практично «грецький» профіль у сіамців. Цікавий окрас тайських котів: маска на морді, темні кінцівки (коричневі, сірі, лілові і чорні). Колір очей блакитний, а форма відрізняється – вона мигдалеподібна зверху, а нижню повіку має округлу форму.

Голова, на відміну від сіамців, кругла. Пропорційно до голови виглядають вуха, їх кінчики заокруглені. У тайців тулуб мускулисте, але не дуже довге. Своїм виглядом ці кішки демонструють гнучкість і силу. Особливістю вовни тайців є відсутність підшерстка.Сіамська і тайська кішка: відмінності в характері

Існує думка, що сіамські кішки наділені шкідливим, нетовариська і мстивим вдачею. Проте власники цих тварин і заводчики категорично незгодні з цим твердженням. Вони відзначають, що сіамці дуже розумні, легко, граючись освоюють дресуру і надзвичайно, подібно собакам, прив'язуються до своїх господарів.

Однак ці тварини норовливі і ревниві, хоча першими намагаються не проявляти агресію. Якщо вони відчувають якусь загрозу по відношенню до свого господаря, то тут же стануть на його захист.

Фахівці вважають, що зовсім різні сіамська і тайська кішка. Які відмінності в характері відразу ж впадають в очі? Тайці миролюбні, більш ласкаві, активні і віддані тварини. Вони дуже цінують турботу, завжди доброзичливо налаштовані не тільки по відношенню до людини, але і іншим домашнім вихованцям. Тайці грайливі, а якщо господар не буде приділяти їм уваги, то вони самі знайдуть собі заняття, яке може не сподобатися членам сім'ї.

Тайська порода відкрита. Це означає, що будь-яка людина, який підозрює в своєму вихованцеві тайця, може принести свого улюбленця на огляд в клуб. Два експерти визначать приналежність кішки до породі. З сіамцями цього зробити не можна, оскільки порода закрита. Як відрізнити сіамське кошеня від тайського?

Ми вже пояснили різницю між тайської і сіамською кішкою. Відмінності очевидні, але вони стосуються лише дорослих тварин. Ідентифікація кошенят дещо складніше, адже типові для породи риси до двох-трьох місяців, коли зазвичай малюки знаходять своїх нових хазяїв, ще проявляються не повною мірою.

Насамперед, зверніть увагу на форму черепа: у кошенят сіамської породи голова клиноподібна з великими вухами і довгим прямим носом. У маленьких тайців голова кругла. Хвостик у сиамца по товщині рівний по всій довжині, в той час як у представника тайської породи він від основи до кінчика звужується.

Сіамські коти навіть у юному віці мають витягнуте і худорляве тіло, довгі кінцівки. Маленькі тайці відрізняються більш щільним статурою.Догляд за тваринами

Зовнішні відмінності тайської і сіамської кішки не стосуються догляду за тваринами. Представники цих порід не надто вибагливі у догляді: вони із задоволенням їдять приготовлені і готові корми. Їх коротка шерсть не вимагає складного догляду: досить раз в тиждень вологою рукою пропрасовувати шерстку, щоб зібрати шерстинки, заощадивши час на прибирання будинку. Купати таких вихованців слід тільки при забрудненні, в інших випадках тварини самі прекрасно справляються з гігієнічними процедурами.Категория: Отношения