Голити або не голити: еволюція жіночої епіляції і її значення (данина моді чи природна потреба?)


Опубликованно 30.11.2017 09:54

Голити або не голити: еволюція жіночої епіляції і її значення (данина моді чи природна потреба?)

Жіноча епіляція — справа тонка і дуже спірне. Деякі вважають, що видаляти волосся з тіла — це йти проти природи, а інші наявність зайвої волоска на коліні - мерзенним смертним гріхом.

Звичайно, можна сказати, що питання про те, голити ноги або не голити є суто індивідуальним рішенням. Звичайно, ти маєш повне право на те, щоб розпоряджатися своїми волоссям як хочеться тобі. Однак, не завжди все так просто в домі Облонських так і вільнодумство в нашому суспільстві цінується дуже низько.

Горезвісні канони краси і усталені стереотипи в соціумі зобов'язані вказати тобі на необхідність робити епіляцію глибокого бікіні кожні два тижні. Але чи так було завжди?Як з'явилася епіляція

Так, ми вже розповідали про моду на брови у всі часи, розповідали про всі канони краси. Тому не складно здогадатися, що якщо вже брови античні красуні вищипували і робили досить складний макіяж з допомогою вугілля, то і епіляцію вони напевно робили.У 1915 році глянцевий журнал Harper's Bazaar опублікував фотографію дівчини з піднятою рукою і абсолютно безволосої під пахвою. Ця фотографія підняла продажі бритви до неймовірних масштабів і створила новий тренд, який назавжди заборонив жінкам залишати пахви «волохатими».

Видаленням волосся займалися ще стародавні єгиптяни, римляни і греки. Тільки кожен по-своєму. Стародавні римляни вважали, що мати на тілі волосся не годиться пристойній людині, а тому проводили цілу процедуру епіляції в спеціальних лазні-терми. Там вони накручували волосся на міцну нитку і виривали їх з коренем — такий собі тридинг в античності.

Єгиптяни проводили епіляцію всі без винятку: і жінки, і чоловіки. Вони були куди більш винахідливими: використовували і каміння, і гострі мушлі, цукрову пасту (перший шугарінг?) і навіть пемзу. Крім того, вважається, що саме в Стародавньому Єгипті винайшли першу бритву.У 1930 році з'явилася мода на купальники-бікіні, які також зіграли свою роль. Тепер доводилося видаляти волосся, які так чи інакше «вывались» з маленьких жіночих трусиків. Тоді ж з'явився перший електричний епілятор, процес епіляції з яким обіймав цілих 18 годин.

А греки просто обпалювали волосся масляною лампою і не заморочувалися зі складністю пристосувань.

Далі все було гірше. Як ми всі знаємо, Середньовіччя та Епоха Відродження залишила свій не найпривабливіший слід у розвитку людства. Тоді європейці особливо не парилися з гігієною та епіляцією. Тільки в часи Єлизавети 1 (в 15 столітті з'явився цікавий тренд на повністю лисе обличчя і тіло. Дами прибирали всю поросль з тіла і навіть вії.

Їх метод епіляції був дуже простий, прекрасний і небезпечний: оцет змішували з вапном і наносили на обличчя, а після збривали вже дуже гострою бритвою.

Після в 18 столітті у Франції створили першу справжню бритву, яка більше була схожа на зброю Фредді Крюгера, ніж на засіб для епіляції. Однак, вона ознаменувала собою прогрес, а значить ми їй вдячні.

Коли трапився «бум епіляції»?

В людській б'юті-історії є одна подія, що кардинально змінило все ставлення до епіляції в цілому. Так, якщо до цього тема «голити волосся» була радше про гігієну, особисту позицію і іноді моду, то на початку 20-го століття все змінилося.

Тоді в 1915 році глянцевий журнал Harper's Bazaar опублікував фотографію дівчини з піднятою рукою і абсолютно безволосої під пахвою. Ця фотографія підняла продажі бритви до неймовірних масштабів і створила новий тренд, який назавжди заборонив жінкам залишати пахви «волохатими».

Їх метод епіляції був дуже простий, прекрасний і небезпечний: оцет змішували з вапном і наносили на обличчя, а після збривали вже дуже гострою бритвою.

Після цього в 1930 році з'явилася мода на купальники-бікіні, які також зіграли свою роль. Тепер доводилося видаляти волосся, які так чи інакше «вывались» з маленьких жіночих трусиків. Тоді ж з'явився перший електричний епілятор, процес епіляції з яким обіймав цілих 18 годин.

Далі мода ставала все більш жорстокою, проникаючи в так звану інтимну стрижку. Все дійшло до того, що до початку 21 століття жінки мали право носити волосся тільки на голові і бровах.

Для них створили всі види епіляції: шугарінг, воскова епіляція та ультра-сучасна лазерна епіляція. Але вся справа в тому, що жінки втомилися слухатися.Що не так з епіляцією?

Не секрет, що останні кілька років на хвилі з новим фемінізмом з'явився своєрідний тренд і рух — бодипозитив. Дівчата розповідають іншим дівчатам про те, що вони прекрасні самі по собі, а змінювати себе і своє тіло на догоду дурним і деколи дуже жорстоким трендам — це значить прогнутися і втратити себе.

Вся ця нав'язлива реклама і свого роду образу жіночої гідності призвело до того, що досить велика частина дівчат просто відмовляються голити ноги, демонструючи свою незалежність.Стародавні римляни вважали, що мати на тілі волосся не годиться пристойній людині, а тому проводили цілу процедуру епіляції в спеціальних лазні-терми. Там вони накручували волосся на міцну нитку і виривали їх з коренем — такий собі тридинг в античності. Гігієна чи ні?

Звичайно, можна сказати, що епіляція — це про гігієну, але скрізь? Дійсно гладкі ноги і руки — це данина гігієни, а не моді? Справді хворобливий глибоке бікіні зробить тебе привабливою і жіночною? Просто постав собі це питання.

Важливий момент, цей текст не закликає тебе голити або не голити частини тіла, але закликає задуматися про цьому аспекті. Вступаєш ти, як Стародавні Римляни, керуючись своїми бажаннями і комфортом, або як дівчата при дворі, які віддавали данину моді і прогиналися під стандарти?Категория: Мода