ФІФА спростить зміну футбольного громадянства


Опубликованно 14.11.2017 03:54

ФІФА спростить зміну футбольного громадянства

ФІФА серйозно розглядає зміну правил, які можуть полегшити футболістам всього світу зміну футбольного громадянства, повідомляє Террикон. Змінюючи і пом'якшуючи критерії при переході з юрисдикції однієї федерації в іншу, Міжнародна федерація футболу може кардинально змінити відносини в міжнародному футболі.

В даний час гравцям, які провели хоча б один матч за національну збірну в міжнародному турнірі, не дозволено змінювати національну команду. Однак є сотні прикладів футболістів, які грали на молодіжному рівні за одну країну, а потім грали за національну вже інший. Крім того, ФІФА допускає виключення після футбольного визнання нових членів, як у випадку з Косово, за яку можуть грати футболісти, які раніше грали за інші країни (Албанія, Швейцарія, Швеція тощо).

Тим не менш, важливою умовою, за яким до цих пір гравці могли змінити національну команду - це обов'язково мати подвійне громадянство або кровні зв'язки з іншими країнами, або проживали і грали, принаймні, п'ять років в країні, як це зовсім недавно було у випадку з бразильцем "Шахтаря" Марлосом.

В даний час ФІФА розглядає можливість пом'якшення цих критеріїв, повідомив президент Федерації футболу Північної і Центральної Америки і Карибського басейну (CONCACAF) Віктор Монтальяни.

Зміна правил було також запропоновано федерацією Кабо-Верде, яка цієї осені до останніх відбіркових раундів мала шанс зіграти на чемпіонаті світу. Вони пропонують дозволити ФІФА міняти команду, якщо футболіст один або два рази зіграв навіть за головну збірну іншої країни.

"Багато проблем виникає. Світ змінюється. Імміграція змінюється. Невирішені питання громадянства в світі, в Африці, Азії і КОНКАКАФ. Настав час, щоб вивчити його і прийняти рішення, що дозволяють уникнути пошкодження цілісності футболу", - заявив Монтальяни.

За інформацією BBC, керівництво ФІФА обговорює прийняття змін, і думає про запровадження фінансової компенсації федерацій, чиї гравці після виступів за юнацькі команди вирішили поміняти національну команду, як було у випадку з Іваном Ракитичем, Йозе Шимуновичем і Дієго Костою.Категория: Спорт