10 головних модних брендів року: версія BoF


Опубликованно 13.11.2017 09:40

10 головних модних брендів року: версія BoF

Найвпливовіший репер-2017 Каньє Уест з дружиною Кім Кардашьян на показі самої модної марки-2017 Balenciaga

Найавторитетніше видання про моду Business of Fashion підвело попередні підсумки 2017 року. Вже зараз помітні зрушення: в десятку кращих увірвалися марки, що займаються вуличною і повсякденним одягом, а Balenciaga змістили Gucci з першого місця (і, здавалося б, причому тут Верджил Абло).

Рейтинг "10 найгарячіших брендів" складено на основі квартальних даних фешн-платформи Lyst, який щогодини враховує 4,5 мільйона різних дій: переглядів, покупок і пошукових запитів. Поточна версія рейтингу підводить підсумки третього кварталу. Так, до кінця року все ще може змінитися, але загальні тренди очевидні вже зараз: вулична одяг наступає на п'яти високій моді, а повсякденний Stone Island все більше тіснить химерний Saint Laurent.

Проривом року по праву стала марка Верджила Абло (колишнього креативного директора Каньє Уеста) Off-White. Наступне місце займає ще один бренд вуличної одягу — Vetements. На восьме місце рейтингу буквально злетів Stone Island — речі цієї марки засвітилися під час туру Дрейка і на Гластонбері на плечах Ліама Галлахера і тут же знадобилися буквально всім. Дев'яте місце зайняв Monclair, а на десяте покупці поставили Raf Simons — володарів престижної нагороди CDFA 2017.

Верджил Абло

На думку аналітиків видання, таке зростання популярності streetwear-брендів пов'язаний з дорослішанням покоління Z: у народжених після 1995 року з'явилися гроші, а з ними — можливість впливати на прибуток компаній. Колаборації Абло з Nike, Каньє з adidas, Supreme з Louis Vuitton тільки підігрівають інтерес до нової вуличному одязі. Не останню роль відіграють у цьому процесі репери: що б не одягли Алекса Чанг і сестри Олсен, саме Дрейк, Каньє і A$AP Rocky створюють навколо марок хайп і привертають увагу преси до дропам колекцій.

Щоб не загубитися в цьому всьому, BoF опублікували список найбільш впливових реперів року. Перше місце очікувано займає Каньє Уест, за ним відразу слід Нікі Мінаж, замикає трійку Фарелл Вільямс — на його рахунку колаборації з Comme des Gar?ons, adidas і, в майбутньому, Chanel. Вплив реперів на модний бізнес розраховувався, виходячи з публікацій в глянці, колаборацій з модними брендами, пошукових запитів покупців і їх взаємозв'язку з релізами кліпів зірок.

Найпопулярнішою купівлею — без сюрпризів — стали кросівки (точніше, пара Balenciaga). Вони ж, швидше за все, будуть правити в підсумковому рейтингу — його видання опублікує в кінці цього або початку наступного року.

Головна купівля 2017 рокуКатегория: Гламур