Стерилізатор для зубних щіток: опис, принцип дії, види


Опубликованно 12.11.2017 15:54

Стерилізатор для зубних щіток: опис, принцип дії, види

Причиною більшості захворювань зубів та ротової порожнини є бактерії. Після виконання щоденних гігієнічних процедур частина патогенних мікроорганізмів залишається на щетині. Позбутися від таких бактерій можна з допомогою спеціальних пристроїв. У нашій статті ми розповімо про те, що собою являє стерилізатор для зубних щіток. Докладно зупинимося на тому, як користуватися цим пристроєм і які популярні марки представлені на ринку на сьогоднішній день.Навіщо потрібен стерилізатор для зубних щіток?

У ротовій порожнині людини знаходиться близько 40 тисяч різних мікроорганізмів, частина з яких є патогенними. Більшість бактерій під час чищення зубів осідають на щетині, де живуть і розмножуються протягом усього терміну експлуатації щітки. І саме у ванній кімнаті створені найсприятливіші умови: висока вологість при досить високій температурі повітря в приміщенні.

Для знищення бактерій призначений стерилізатор зубної щітки з ультрафіолетом. Компактний пристрій можна використовувати і для знезараження інших, менших за розміром, предметів особистої гігієни, наприклад манікюрних ножиць або бритви. Стерилізатор абсолютно безпечний для людини і предметів, які в ньому обробляються. Стерильна чистота забезпечується вже через кілька хвилин роботи пристрою і підтримується протягом усього дня.Як користуватися?

Конструкція пристрою являє собою футляр з тримачем для зубної щітки і пластиковою кришкою. Знезараження бактерій відбувається за рахунок дії ультрафіолетової лампи, розташованої всередині стерилізатора. Мікрочастинки промені проникають в клітини патогенних мікроорганізмів, перешкоджаючи їх живлення, росту та розмноження. Ультрафіолетова лампа в пристрої розташована таким чином, що під дію променів потрапляє щетина всіх щіток без винятку.

Навчитися користуватися стерилізатором для зубних щіток під силу кожній людині:В першу чергу необхідно як слід струсити воду зі щітки і видалити надлишки вологи серветкою.Розташувати предмет всередині стерилізатора, скориставшись держателем. При цьому зубна щітка повинна бути спрямована щетиною до ультрафіолетової лампи.Закрити пластикову кришку. Через кілька секунд лампа включиться, і пристрій почне працювати.Якщо необхідно скористатися зубною щіткою, досить просто відкрити кришку стерилізатора і дістати її. При цьому ультрафіолетова лампа відключається автоматично.Різновиди стерилізаторів для зубних щіток

Незважаючи на те, що на сьогоднішній день представлені пристрої не користуються особливою популярністю, на ринку вони представлені в досить широкому асортименті. Стерилізатори відрізняються розміром, зовнішнім виглядом і функціональними характеристиками.

В залежності від розміру всі пристрої можна розділити на 2 типи:компактні (індивідуальні) - для однієї зубної щітки, призначені для знезараження щетини від бактерій під час поїздок, відряджень, подорожей;сімейні - для двох і більше предметів особистої гігієни, призначені для домашнього застосування.

Пристрої першого типу, як правило, працюють від батарейок, а по зовнішньому вигляду практично не відрізняються від звичайного футляра для окулярів. Ультрафіолетовий стерилізатор для зубних щіток, призначений для домашнього застосування, розміщується у ванній кімнаті. Працюють пристрої такого виду від електричної мережі і коштують набагато дорожче. Популярні марки

Один з найбільш зручних стерилізаторів для зубних щіток - Gezatone. Конструкція пристрою має форму стакана і складається з чотирьох порожнин і піддону. Стерилізація зубних щіток від мікробів забезпечується вже через 7 хвилин після початку роботи.

Пристрій Esencia ідеально підходить в тому випадку, якщо необхідно знешкодити від дії патогенних бактерій відразу до шести предметів. В ньому можна стерилізувати не тільки зубні щітки, а також манікюрні ножиці і бритву. Пристрій кріпиться на стіну у ванній кімнаті і закривається на час обробки предметів кришкою.

Найбільш популярними компактними моделями є стерилізатори Timson або Zero Germ, що мають форму футляра і призначені для знезараження особистої зубної щітки під час поїздки. Час обробки щетини - близько 7 хвилин.Категория: Отношения