У дитини кашель і осип голос: чим лікувати?


Опубликованно 11.11.2017 05:38

У дитини кашель і осип голос: чим лікувати?

Батьки всіляко намагаються захистити своє чадо від різних інфекцій. Для цього потрібно зміцнювати імунітет, вести здоровий спосіб життя, повноцінно відпочивати. Однак, незважаючи на всі зусилля, іноді занадто слабкий імунітет дитини дає збій. У цьому випадку батьки можуть помітити перші характерні симптоми розвитку недуги.

Якщо у дитини кашель і осип голос, це може бути викликано рядом захворювань. Потрібно обов'язково звернутися до педіатра. Однак батьки можуть також оглядово розглянути, якими методами лікують різні застудні захворювання верхніх дихальних шляхів у малюків. Порадившись з лікарем, можна буде прийняти правильне рішення про вибір препаратів. Причини

Якщо у дитини кашель і осип голос, причин тому може бути декілька. Дуже важливо визначити справжні фактори, що спровокували появу подібного стану. Тільки в цьому випадку можна почати адекватне, ефективне лікування.

Однією з частих причин, які призводять до подібних наслідків, є перенапруження голосових зв'язок через крику. У цьому випадку температура буде нормальною. Лікування не потрібно.

Однак далеко не всі причини подібної ситуації нешкідливі. Частими симптомами ларингіту, трахеїту і алергії є кашель і охриплий голос. Кожне з цих недуг може бути небезпечним, якщо відсутнє адекватне лікування. Ускладнення призводять до серйозних патологій. Дитина може втратити голос на тривалий час, страждати від задухи.Інфекція

Якщо у дитини температура, осип голос, кашель, причиною може стати інфекція або вірусне захворювання. Одним з дуже серйозних наслідків такого стану може стати ядуха. В цьому випадку доведеться викликати швидку допомогу. Без медикаментозних препаратів дитина може навіть задихнутися.

Найбільш частими інфекційними захворюваннями, які провокують появу кашлю і охриплий голос, є ГРВІ, грип, супроводжувані ларингіт і трахеїт. У цьому випадку температура піднімається. Це є одним з перших ознак саме інфекційної природи виник стану.

Запалення гортані призводить до порушення її структури. Кровоносні судини в цій частині організму набухають. При цьому голосова щілина перекривається. Саме набряк, спровокований інфекцією, може стати причиною осипшего, грубого голосу малюка. Запалення можуть викликати віруси, бактерії та навіть грибок. Тільки з'ясувавши, яка інфекція викликала симптоми, можна призначити правильне лікування.Ларингіт

Гавкаючий кашель і охриплий голос у дитини найчастіше пояснюється розвитком такої недуги, як стенозуючий ларингіт. У цьому випадку дитину часто доводиться госпіталізувати. Це пов'язано з таким страшним станом, як напад задухи. Якщо ввечері у дитини з'явився гавкаючий, свистячий кашель, його утруднене дихання, голос осип, швидше за все, просвіт гортані звузився, треба вжити термінових заходів.

Запалення може призвести до повного перекриття дихальних шляхів, задухи і летального результату. Найчастіше напад трапляється вночі. Щоб дочекатися приїзду швидкої, потрібно підвищити рівень вологості в приміщенні. Ще лікарі рекомендують вивести (винести) хворого на свіже повітря. Також дитині дають лужне питво. Це може бути боржомі. Можна також змішати 1 літр теплої води з 1 чайною ложкою соди.

Далі дитині потрібно дати антигістамінний препарат, наприклад, «Зіртек», «Супрастин», а також ліки проти спазмів, наприклад, «Но-шпа», «Папаверин». У важких випадках доцільно дати малюкові сильнодіючий «Еуфілін».

Оскільки запалення гортані, як правило, пов'язано найчастіше з простудними або інфекційними захворюваннями є їх ускладненням, лікування зводиться в основному до усунення причин, що викликали основний недугу. У випадку з вірусною інфекцією лікарі призначають противірусні та імуностимулюючі препарати, вітамінні комплекси, засоби, покликані полегшити стан дитини і зняти інші симптоми (нежить, кашель, жар). У будь-якому випадку необхідно забезпечити повний спокій гортані - пацієнту не слід протягом 5-7 днів розмовляти. Также важливу роль відіграє правильний режим харчування: меню забирається все кисле, гостре, пряне. З лікувальних процедур показані тепле пиття, полоскання горла, тепло на шию. В яких випадках ларингіт проходить без нападів задухи. Однак батькам потрібно бути пильними і почати лікування якомога швидше.

Трахеїт

Сильний кашель у дитини і охриплий голос може бути наслідком трахеїту. Це також інфекційне захворювання. З часом воно може перерости в бронхіт або навіть запалення легенів. Трахеїт називається запалення трахеї. У цьому випадку кашель буде дуже сильним, гавкаючим. Також піднімається температура. Дитина відчуває сильну слабкість, страждає від інтоксикації. Слід прийняти жарознижувальні, наприклад «Панадол», «Парацетамол».

Лікування проводиться комплексно. Госпіталізація потрібна в крайньому випадку. Однак неправильне лікування призведе до того, що захворювання перейде в хронічну форму. Інфікування верхніх дихальних шляхів може негативно позначитися на структурі тканин. Може також постраждати щитовидна залоза. Трахеїт нерідко переростає в інші інфекційні захворювання дихальних шляхів. Лікар призначає препарати для полегшення сухого кашлю, наприклад «Гербион», «Лазолван». В залежності від стадії збудника запалення педіатр прописує антибіотики: «Кларитроміцин», «Цефтріаксон», «Цефотаксим».

В комплексі з антибактеріальними можуть бути призначені антисептичні, відхаркувальні засоби, наприклад «Абакал», «Ацетилцистеїн», «Биклотим», а також припарати для усунення супутніх захворювань.Поради фахівців

Багатьох батьків сильно лякає ситуація, коли у дитини кашель і осип голос. Що робити, допоможе вирішити досвідчений педіатр. Якщо він не вважав за потрібне госпіталізувати пацієнта, лікування проводиться в домашніх умовах. Якщо причиною стала бактеріальна інфекція, спостерігається інтоксикація організму, лікар призначить антибіотики. Їх підбирають відповідно з типом збудника. Це, наприклад, «Экоклав», «Аугментин», «Хемомицин», «Екомед» і т. д. Якщо неприємні симптоми супроводжують ГРВІ чи грип, в обов'язковому порядку призначаються противірусні препарати та імуностимулятори: «Арбідол», «Анаферон», «Імудон», «Лаферобіон» та ін.

Зрозуміло, проводиться симптоматична терапія. Щоб полегшити дискомфорт при запаленому горлі, малюка періодично поять з ложечки теплим молоком, чаєм або водою. Потрібно виключити гарячі, кислі, мінеральні напої. Вони дратують хворе горло. Приносять полегшення препарати «Синекод», «Гербион». Якщо кашель вологий, можна приймати «Амбробене», «Лазолван», «АЦЦ» і т. д.Чого не можна робити при запаленні?

Сухий кашель і охриплий голос у дитини найчастіше викликані запальним процесом. Якщо це ларингіт або трахеїт, слід знати, чого ні в якому разі не можна робити в процесі лікування подібних недуг. В першу чергу слід виключити парові інгаляції з ефірним маслом або відваром трав. Такі речовини можуть призвести до алергії, що значно погіршить ситуацію.

Якщо температура знизилася після прийому відповідних препаратів, не можна робити прогрівальні процедури. Це спричиняє стійке і сильне підвищення температури. Також не рекомендується поїти малюка гарячим молоком з медом. Це може спровокувати звуження гортані і напад задухи, адже мед є алергеном. Протипоказані цитрусові.Застосування антисептиків, антибіотиків

Якщо у дитини кашель і осип голос, обробка горла антисептиками не дасть потрібного результату. Запалення локалізується нижче, а деякі ліки (зокрема на основі евкаліпта) також можуть призвести до розвитку алергічної реакції.

Маленьким дітям не можна зрошувати горло спринцівки. Рідина може потрапити в дихальні шляхи. Також категорично не можна займатися самолікуванням. Деякі батьки відразу ж дають своїм дітям антибіотики. Однак причиною запалення може бути вірус. У цьому випадку імунітет дитини пригнічується, а ефекту від таких препаратів не буде зовсім.Алергія

Охриплий голос і кашель у дитини без підвищення температури тіла можуть свідчити про наявність алергії. Якщо малюк вдихнув алерген, може початися бронхоспазм. У цьому випадку потрібно терміново вживати заходів для полегшення дихання. При алергії також може наступити ядуха.

Батьки повинні негайно звернутися в лікарню при підозрі на алергію у свого малюка. Перед тим, як він буде доставлений у медичний заклад, рекомендується дати дитині антигістамінний препарат, наприклад «Цетрин» або «Кларитин». Це полегшить дихання. Сильний кашель тільки погіршує стан, набряк від цього збільшується, тому дають засоби, що пригнічують кашель і першіння в горлі.

Визначити істинну причину такого стану самостійно не можна. Потрібно пройти медичне обстеження. Тільки після цього призначається лікування. Втрачати час не можна. Чим швидше буде розпочато адекватне лікування, тим нижче ймовірність розвитку ускладнень.Методи лікування

Чим лікувати охриплий голос у дитини, кашель? Це питання не можна вирішити самостійно. Лікар призначає лікування, відповідне типу захворювання. Якщо це алергія, будуть призначені антигістамінні препарати («Фенистил», «Зіртек», «Парлазин» та ін). Вони приймаються в комплексі з народними засобами, які здатні зменшити набряк, розширити просвіт гортані.

Якщо недуга викликаний інфекцією, лікар приписує лікарські препарати, що усувають або полегшують супутні симптоми, в таблетках, краплі або спреї. Напади сухого кашлю можна полегшити за допомогою «Стоптусина Фіто», «Гербиона». Якщо дитина дуже маленький, обов'язково потрібно уточнити, призначений чи даний препарат для дітей його віку. Таблетки в цьому випадку розминають до стану порошку.

Найважче впоратися з такою ситуацією самим маленьким дітям. Біль у горлі може їх сильно турбувати. З-за цього дитина плаче. Це тільки погіршує ситуацію. Батьки в період гострого перебігу захворювання повинні бути завжди поруч. Малюка потрібно відволікати, брати на руки, грати або показувати щось яскраве й нове. Якщо немає температури, можна прогріти ноги і горло дитини. Це полегшить стан.Традиційна медицина

Лікування кашлю та осипшего голоси у дитини в першу чергу передбачає застосування методів традиційної медицини. Якщо набряк викликаний вірусною інфекцією, лікар пропише препарати, які будуть впливати на збудника і одночасно зміцнювати імунітет. Попутно треба заспокоювати слизову. Це дозволить швидко відновити голос дитини. З цією метою може використовувати сироп «Эреспал», «Мірамістин». В цей час забороняється голосно говорити. Малюкові також не можна спілкуватися пошепки. У цьому випадку зв'язки напружуються ще більше, ніж при звичайній розмові.

Самим маленьким лікар прописує препарати в краплях. Малюки старшого віку можуть приймати таблетки, запиваючи їх водою. Краще віддавати перевагу спреям і сиропам.

Зміна стану

Охриплий голос, кашель, нежить у дитини - все це симптоми, що супроводжують застуду або вірусні інфекції. В процесі одужання стан малюка може змінюватися. Найчастіше недуга починається в гострій формі. В процесі проведення терапії батьки спостерігають певні зміни стану. Про це треба повідомляти лікаря. Якщо кашель став мокрим, значить, інфекція поширилася нижче по дихальним шляхам. У цьому випадку лікування коректується. Призначаються препарати, що сприяють кращому відхаркуванню та виведенню мокротиння: "Лазолван", "Бронхосан", "АЦЦ".

При неправильному лікуванні хвороба може перейти в хронічну стадію. У цьому випадку симптоми або зникають зовсім, але періодично проявляються при найменшому переохолодженні, або присутні в менш вираженій формі. Лікування передбачає проведення різних фізіопроцедур, зміцнення імунітету, правильні заняття відповідним видом спорту.Народна медицина

Лікар може призначити при лікуванні осипшего голосу і кашлю у дитини засоби народної медицини. У цьому випадку батькам треба бути дуже обережними. При полосканні горла настоями трав потрібно спостерігати за станом малюка. Якщо подібна процедура викликала збільшення набряку, сильний кашель, можливо, у дитини є алергія на рослинний препарат.Тоді потрібно звернутися в лікарню. Малюкові стразу ж призначать протиалергічні препарати.

Також можна полоскати горло содою. Цей метод буде ефективним, якщо інфекція торкнулася не тільки гортань, трахею, але і горло, верхні дихальні шляхи, мигдалини. Якщо немає температури, можна робити інгаляції. При цьому застосовують тільки перевірені ефірні масла, які у дитини немає алергії. Краще всього застосовувати відвар ромашки, листя чорної смородини або малини. Якщо горло не червоне, температури немає, можна попарити ніжки або поставити гірчичники.

Отже, ще раз нагадаємо: якщо у дитини кашель і осип голос, потрібно проаналізувати, що призвело до розвитку такого стану. Грамотна і вчасно розпочата терапія значно прискорить процес одужання і знизить ризик розвитку ускладнень.Категория: Отношения