Зубко теж пообіцяв, що медична реформа буде якісної для українців


Опубликованно 09.11.2017 11:38

Зубко теж пообіцяв, що медична реформа буде якісної для українців

В Україні після впровадження медичної реформи один лікар у сільській місцевості буде обслуговувати до 1,5 тис. пацієнтів з доступністю до амбулаторії – до 5 км.

Про це віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Геннадій Зубко повідомив під час виступу на засіданні Ради регіонального розвитку, повідомили УНІАН у прес-службі віце-прем'єра.

За його словами, першочергове завдання уряду - інтегрувати якісну медичну послугу безпосередньо у сільську територію. І таку можливість дають два закону: прийнятий в цілому «Про державних фінансових гарантій надання медичних послуг та лікарських засобів» та прийнятий у першому читанні президентський законопроект № 7117 «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості».

Зубко повідомив, що в 23 тисячах сіл та селищ є 4 тисячі амбулаторій та 12 тисяч 700 ФАП, функція яких в основному полягає в транспортуванні пацієнта «район» або «область», де є умови для кваліфікованої допомоги.

«В умовах, коли повністю відсутня первинна ланка медицини в сільській місцевості, жоден лікар від Бога не зможе надати якісну послугу. Наприклад, у 71% українських Фапів взагалі відсутнє водопостачання, у 75% - немає водовідведення, у 82% сільських амбулаторій відсутні санвузли. Тому ми повинні перейти від старої системи фінансування ліжко-місць до профілактики здоров'я українців, і це амбітне завдання, яке ставить перед нами президент України", - наголосив Зубко.

На його думку, законопроект 7117 здатний сформувати дієву модель медицини первинного рівня.

«Перш за все, через формування мережі сільських медичних закладів, впровадження сучасних технічних рішень і системи мотивації для лікарів. Важливий напрямок - впровадження телеметричної медицини. З її допомогою лікар сільської амбулаторії зможе в режимі on-line отримати консультацію у медичному закладі вторинного та третинного рівня, передати аналізи і результати досліджень пацієнта. Проникнення інтернету в сільській місцевості - можливість використання онлайн сервісів - навчальних, щодо підвищення кваліфікації, підключення до системи eHealth, введення електронних карток пацієнтів», - зазначив Зубко.

Серед першочергових кроків щодо розвитку медицини у сільській місцевості: максимальне посилення існуючих закладів первинної медицини - реконструкція, обладнання; кадрове забезпечення з одночасним будівництвом нових, де існує критична необхідність.

«Ми проведемо консультації з місцевим самоврядуванням і лікарями щодо амбулаторних ділянок, які повинні з'явитися на території району з покриттям всієї площі сільської території, включаючи населені пункти і малі міста; надання послуг; переорієнтації кожної первинної ланки не на районний центр, а безпосередньо на амбулаторію, в якій є лікар, обладнання, транспорт та якісне надання первинної допомоги. Наша амбітна мета - забезпечити кількість пацієнтів на одного лікаря - до 1500 з доступністю до амбулаторії до 5 км », - наголосив Зубко.

За його словами, для кожного медустанови первинного рівня буде затверджено обов'язковий перелік обладнання у відповідності з переліком наданих послуг, у тому числі і засоби телекомунікації, інформатизації, швидкісний інтернет і мобільний зв'язок.

Також Зубко назвав важливим завданням посилення кадрового забезпечення сфери медицини.

«Йдеться про розробку навчальних програм майбутніх лікарів, починаючи від шкільної парти, перекваліфікації медичного персоналу, післядипломну освіту, розробки освітніх програм, механізм працевлаштування випускників. Ключове питання - мотивація працівників первинної медицини. Мова йде про конкурентну зарплату, житло, сучасних технічних засобах, транспорті», - підкреслив він.

Як повідомляв УНІАН, 19 жовтня Верховна Рада прийняла закон «Про державних фінансових гарантій надання медичних послуг та лікарських засобів».

Також 19 жовтня парламент прийняв за основу зміни в Бюджетний кодекс, необхідні для реалізації фінансування медичної реформи, і прийняла у першому читанні президентський проект закону про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості (№7117).

Теги: влада обіцяє, медична реформаКатегория: Здоровье