В Україні спростять вихід на фармацевтичний ринок генериків


Опубликованно 08.11.2017 02:06

В Україні спростять вихід на фармацевтичний ринок генериків

Удосконалення патентного законодавства повинно покласти кінець штучної монополії на фармацевтичному ринку і відкрити шлях до продажу в Україні альтернативних, дешевших генеричних лікарських засобів з однаковим лікувальним ефектом.

Як повідомили УНІАН у Моз, днями в Україні будуть проходити тренінги від експертів ВООЗ для національних експертів. 26 та 27 жовтня міжнародні фахівці допомагатимуть українським фахівцям освоювати кращі міжнародні практики у реформуванні сфери охорони здоров'я механізмами права інтелектуальної власності.

«Грань між чесним бізнесом і спекуляцією на фармакологічному ринку дуже розмита. Одним з методів спекуляцій – є зловживання патентами на лікарські препарати і вироби. В українському законодавстві сьогодні є можливість штучного продовження патентів, за використання недобросовісних практик реєстрації, так званих "вічнозелених патентів". І коли в Європі вже конкурують кілька генериків спільно з оригінальним препаратом, в Україні вони досі залишаються нелегальними. Це призводить до штучної монополії. Коли альтернативи препарату немає – його ціна може бути в десятки разів вище, ніж ціна на препарати з ідентичною лікувальним ефектом», – зазначив заступник міністра охорони здоров'я Роман Ілик.

«Вічнозелений патент» – це коли один і той же препарат отримує кілька патентів на різні форми свого діючої речовини. На жаль, в Україні це досить поширене явище.

З чітким переконанням експертів, цю ситуацію терміново потрібно змінити реформою патентного законодавства – гармонізувати патентне законодавство України з Європейською патентною конвенцією та кращими європейськими практиками правозастосування. Це дозволить встановити справедливий баланс між інтересами патентовласників і прав громадян України на доступ до ефективних лікарських засобів.

Фундамент змін вже закладено. Основний нормативний документ – проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правової охорони винаходів і корисних моделей» зараз перебуває на стадії громадського обговорення (опублікований на сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України). Після його прийняття будуть розроблятися підзаконні нормативно-правові акти, які врегулюють українське патентне законодавство зі стандартами ЄС.

Теги: фармацевтичний ринок, генерикиКатегория: Здоровье