Щеплення від грипу при вагітності: за і проти, наслідки, відгуки


Опубликованно 12.10.2017 19:11

Щеплення від грипу при вагітності: за і проти, наслідки, відгуки

У період виношування дитини будь-яка жінка турбується за своє здоров'я. Адже від її фізичного самопочуття багато в чому залежить стан її майбутнього малюка. Під час вагітності організм жінки стає особливо уразливим і йому важко протистояти вірусам і бактеріям. Восени та взимку, як відомо, відзначаються спалахи грипу. У зв'язку з цим у багатьох жінок виникає питання: "чи Варто робити вакцину від цієї хвороби під час вагітності?". Давайте разом знайдемо на нього відповідь.Чому необхідно ставити щеплення?

У період виношування дитини організм жінки піддається значним навантаженням. Імунна система послаблюється, і навіть незначні інфекції можуть завдати значної шкоди здоров'ю і матері, і дитини. Питання про те, чи безпечна при вагітності щеплення від грипу, є спірним, насамперед, тому, що ліки можуть зробити негативний вплив на майбутню дитину. Згідно з проведеними дослідженнями, дана вакцина не є небезпечною. Проте ставити її краще до зачаття.

Та перш ніж це робити, необхідно з'ясувати, які існують протипоказання та можливі ускладнення. Безумовно, щеплення може убезпечити жінку від інфекції, що надає негативний вплив на ще не сформований організм майбутньої дитини. Грип являє собою грізне захворювання. Воно не тільки вкрай заразна, але і загрожує можливими наслідками. Деякі хворі вмирають. На яких термінах рекомендується проводити вакцинацію?

Отже, на питання про те, чи робити щеплення від грипу при вагітності, більшість лікарів сьогодні дають позитивну відповідь, так як сучасні препарати ефективні і не токсичні.

При відсутності протипоказань лікарі радять робити вакцину навіть в період виношування дитини. Особливо важливо захистити себе і майбутнього малюка жінкам, які страждають хронічними захворюваннями (астма, діабет, патології серцево-судинної системи та сечостатевої сфери). Однак у першому триместрі вакцина може чинити на організм дитини негативний вплив, тому що в цей період відбувається швидкий розвиток основних органів.

Починаючи з дванадцяти тижнів щеплення ставити дозволяється, однак перед тим, як це зробити, жінка повинна порадитися з лікарем, у якого вона спостерігається з самого початку вагітності. Вакцинацію проводять після періоду спалаху захворюваності, так як вона починає діяти тільки через двадцять один день. Ця процедура суворо заборонено жінкам, у яких є непереносимість курячого білка, а також тим, у кого діагностовано гостре вірусне захворювання. Щеплення від грипу при вагітності: відгуки на користь вакцинації

Оскільки лікарі не можуть точно сказати, чи є ця процедура загрозу для здоров'я матері та плода, жінка повинна підійти до цього питання дуже відповідально.

Необхідно поговорити з лікарем і з'ясувати всі можливі ризики і тільки потім приймати зважене рішення.

Якщо майбутня мати проходить вакцинацію, вона може бути спокійна за себе і своєї майбутньої дитини, адже щеплення є кілька незаперечних переваг, наприклад:Жінка, яка не захворіє на грип, може уникнути таких ускладнень, як викидень, появу вад розвитку у плода, фізична і розумова відсталість у дитини.Майбутня мати, у якої виявлені хронічні патології, набагато важче переносить вірусні інфекції, і наслідки таких хвороб для її організму можуть бути вкрай серйозними, тому краще убезпечити себе за допомогою вакцини.Щеплення, які ставлять вагітним, попередньо тестують. Багато лікарів вважають, що вони нешкідливі як для жінки, так і для плоду.Вони підвищують опірність організму дитини. Якщо жінці ставлять при вагітності щеплення від грипу, антитіла до цієї інфекції надходять у кров майбутнього малюка.

Думки противників вакцинації

Деякі лікарі ставляться до цієї процедури вкрай негативно. Вони керуються наступними аргументами:Щеплення – це ліки, тобто хімічна речовина, яке, проникнувши в кров майбутньої дитини, може нашкодити його здоров'ю.Вакцина не захищає жінку від інфекції на сто відсотків.Іноді виникає негативна реакція на щеплення від грипу у вагітних.

Жінка може відмовитися від вакцинації, якщо у неї є побоювання з приводу її здоров'я і з приводу фізичного стану майбутньої дитини. Однак у разі загрози спалаху вірусу бажано все-таки зробити щеплення.В яких ситуаціях вакцинація суворо заборонено?

У деяких випадках категорично не можна ставити при вагітності щеплення від грипу. До протипоказань відносяться наступні стани:Непереносимість курячого білка, а також інших компонентів, що входять до складу препарату.Підвищена температура тіла.Гостре протягом якої-небудь патології.Вагітність терміном до дванадцяти тижнів.

Жінка зобов'язана проінформувати про наявність протипоказань лікаря, у якого вона спостерігається в період виношування дитини. Це дозволить уникнути небезпечних ускладнень.Щеплення від грипу при вагітності: наслідки

Неможливо точно сказати, чи виникнуть у жінки ускладнення в результаті вакцинації і якими вони будуть. Найчастіше виникають такі небезпечні стани, як: алергічний набряк;анафілаксія, яка може супроводжуватися гіпоксією плода і мимовільним абортом;поява алергічних реакцій у дітей.

На щастя, вищеназвані явища зустрічаються вкрай рідко. Тим не менш, щоб уникнути подібних ускладнень, жінці необхідно вкрай уважно вибирати тип щеплення, так як види вакцин від грипу розрізняються між собою за складом.Види препаратів

Отже, при вагітності щеплення від грипу дозволена тільки в тому випадку, якщо вакцина містить мертві віруси.

Живі можуть завдати значної шкоди здоров'ю матері і дитини. Жінці необхідно поставити щеплення від звичайної форми захворювання, так і від нової його різновиди – «свинячого грипу». При цьому лікар робить ін'єкції у різні руки. Перед тим як пройти вакцинацію, жінка повинна з'ясувати, який препарат представляє найменшу небезпеку. Необхідно вивчити і обміркувати думки фахівців з приводу щеплення від грипу вагітним, за і проти, а також дізнатися про хімічному складі вакцин. Найменш токсичними препаратами, які найчастіше застосовують під час вагітності, є:"Моногріппол"."Моногріппол плюс"."Ваксигрип"."Інфлувак"."Флюарикс".

Ці вакцини не чинять негативного впливу на організм плоду.

Необхідно враховувати, що після щеплення жінка може відчувати легке нездужання. Місце ін'єкції червоніє і свербить. Також може піднятися температура, можливі головні і м'язові болі, млявість.

Ці ознаки зберігаються, як правило, протягом одного або двох днів.Висновки

На питання про те, чи потрібна щеплення від грипу вагітним можна отримати однозначну відповідь, так як ніхто не може гарантувати безпеку вакцини для матері і дитини. Якщо існує загроза інфікування майбутньої матері, у неї немає протипоказань до вакцинації, цю процедуру, як правило, проводять. У будь-якому випадку, жінці необхідно обговорити питання про щеплення з фахівцем і ставити її лише за його згодою. Також не потрібно забувати і про заходи обережності, особливо в період епідемій.

Необхідно дуже тепло одягатися, вживати в їжу овочі і фрукти, вживати призначені лікарем вітамінні добавки, максимально уникати контакту з хворими гострою вірусною інфекцією. Питання про вакцинацію при вагітності є досить складним, і вкрай непросто зробити вибір на користь того або іншого варіанта. Ризик можливий в разі проведення процедури, і при відмові від неї. Чого більше варто побоюватися: ускладнень інфекції або наслідків вакцини? З цим питанням майбутня мама повинна чітко визначитися. Приймаючи остаточне рішення, жінка зобов'язана завжди пам'ятати, що відповідальність за життя і здоров'я її дитини лежить саме на ній.Категория: Отношения