Коди помилок пральних машин Бош


Опубликованно 12.10.2017 19:11

Коди помилок пральних машин Бош

Сучасні пральні машини здатні розпізнавати та виявляти виникаючі в них несправності. Системи самодіагностики досягли такого розвитку, що труднощі з роботою електричного приладу розпізнають в процесі її виникнення, і не дають їй розвинутися до критичного стану. Хоча у кожного виробника вбудована власна система самодиагностирования. І принцип роботи у всіх приблизно однаковий.

Система самодіагностики розроблена таким чином, що при виникненні несправності на дисплеї пральної машини висвічується спеціальний код. Як правило, крім коду помилки, на дисплеї більше немає інформації. Вам необхідно дізнатися, про яку саме помилку повідомляє електроприлад. Звичайно, заучувати напам'ять всі коди і їх розшифровки не треба, просто слід знайти керівництво по експлуатації даної машинці або подивитися розшифровку в тексті нижче.

Деякі помилки в пральній машині "Бош" користувач в змозі вирішити самостійно. А при деяких - знадобиться втручання професіонала і більш глибока діагностика.Помилки пральної машини "Бош". Не закритий завантажувальний люк

Серед помилок пральної машини "Бош", F01 виникає, мабуть, найчастіше. Це означає, що не закритий завантажувальний люк. Перше, що потрібно зробити, - перевірити, чи щільно закритий люк, немає якихось речей, затиснутих між ним і стінкою корпусу пральної машини. Слід повторно скласти речі в машину, закрити люк і спробувати перезапустити програму. Якщо це не допомогло, рекомендується повністю вимкнути пральну машину від мережі електроживлення і перевірити рівень напруги в електромережі, усунути труднощі та повторно підключити машину. У тому випадку, якщо і ця спроба не увінчалася успіхом, потрібно звернутися до майстра, який при частковому розбиранні машини "Бош" перевірить, чи подається харчування на блокіратор люка.

Коди, що сигналізують про проблеми, які можуть відрізнятися один від одного, в залежності від моделі. Так, помилки пральної машини "Бош Макс 5" трохи відрізняються по кодуванню. Проблема з незакритою дверцятами люка висвічується на дисплеї з кодом F16.Не набирається вода. В чому справа?

Помилка Е17 в пральній машині "Бош" з'являється на дисплеї у разі відсутності подачі води в неї. Послужити причиною може досить багато подій. Вкажемо ті, які зустрічаються найбільш часто в повсякденній практиці:Закритий кран для подачі води до пральної машини. Найчастіше користувач просто забуває відкрити кран, який він або його домочадці перекрили після попередньої прання. Тому перше, що необхідно зробити - це перевірити стан крана для подачі води.Маленьке тиск води або її відсутність. Перевірте напір води в будь-якому з кранів у ванній або на кухні. Якщо тиск у водопроводі слабка або відсутня вода, необхідно звернутися в міську комунальну службу для уточнення причин і часу усунення поломки.Немає фільтру для води. Якщо в будинку на трубах не встановлений фільтр для води, досить часто засмічується фільтр у вигляді дрібної сіточки, встановлений у місці стикування електромагнітного клапана і набірного шланга. Брудну сіточку потрібно очистити і поставити на місце, після цього спробувати знову запустити прання.

Без техніка не обійтися, якщо перевірені всі вищевказані пункти, а прання так і не почалася. Професіонал розкриє пральну машину і зможе перевірити подачу живлення на складальної клапан.

Код F02 також аналогічний коду F17. Якщо бачите на екрані пральної машини "Бош" помилку 17 з буквою F, починайте шукати причину відсутності подачі води.

Вода не зливається

F03 сигналізує про те, що вода з машинки не була злита. У пральній машині "Бош" автоматично закладений часовий проміжок, рівний 10 хвилинах, протягом якого вся вода з машинки повинна бути злита. Якщо цього не відбувається, то й виникають подібні помилки в пральній машині "Бош". Причини і способи усунення цього:Засмітився фільтр-відстійник. Внизу пральної машини дістаємо фільтр, промиваємо, очищаємо його і встановлюємо на місце.Засмічення в шланзі або зливному патрубку. Також оглядаємо все уважно на предмет засмічення, і, якщо він присутній, то позбавляємося від нього.Несправність зливного насоса. Котушка в насосі підлягає заміні, якщо опір в ній стало менше 200 Ом. Також крильчатка в котушці повинні вільно обертатися вліво і вправо.Поломка електронного блоку управління. У цьому випадку на зливний насос не подається електроживлення.Витік води

Коли пральна машина "Бош" видає помилку з кодом 04, потрібно якомога швидше відключити прилад від електромережі. Це говорить про те, що виникла витік води. Причиною може стати порушення герметизації бака в пральній машині. Ослаблення хомутів зливного шланга або хомутів для затиску патрубків також може призвести до витоку води під час прання.Поломка електродвигуна

Помилка F05 повідомляє про те, що несправний електродвигун і запускається без команди. Перевіряється ланцюг управління електродвигуном, і проводиться ремонт або його повна заміна.F18. Поширена проблема

У пральній машині "Бош" помилка Е18 або F18 означає, що було перевищено час зливу води. Причинами цього можуть бути:Поломка зливного насоса, як і в помилку F03.Несправність пресостату - це датчик рівня води. Виникає в разі поломки перемикача пресостату, або ж в датчику тиску не досягається рівня №1. Рекомендується замінити датчик на завідомо робочий і перевірити систему.

Після того, як був перевірений пресостат і зливний насос, і проведена, при необхідності, заміна, помилка 18 в пральній машині "Бош" з'явилася знову, слід перевірити роботу силового блоку. Найчастіше, коли протягом 90 секунд показники датчика води не змінюють своїх свідчень, відбувається скидання програми прання і висвічується помилка "важлива несправність". Вода не нагрівається. Серйозна несправність

Помилки пральної машини "Бош Макс 5" та інших моделей цієї компанії зі значенням F19 з'являються на дисплеї, коли порушується система нагріву води. Тобто, за відведений час в машині вода не була підігріта до потрібного градуса. Перше, що треба перевірити - нагрівальний елемент. Подивитися, чи цілий тен, і немає витоку струму. Наступне, що треба перевірити, - це те, як працює термістор, і чи немає пошкоджень у проводці. Третьою причиною може бути недостатня напруга в електричній мережі. Спеціалісти рекомендують використовувати при експлуатації автоматичної пральної машини стабілізатор напруги, щоб заздалегідь уникнути подібних проблем. Ще потрібно обов'язково перевірити, чи є подача живлення на тен. Іноді проблема полягає в несправності силового блоку і вимагає його заміни.

Неправильний нагрівання води

Код F20 можна побачити на екрані автоматичної пральної машини, якщо відбувається нагрів води, який не був закладений у програму прання. При цій проблемі машина відразу переходить в режим "важлива несправність", і відбувається скидання програми прання. Починається злив "неправильно" нагрітої води з бака.

Найбільш частою проблемою є несправність NTC-датчика. Це датчик, який контролює температуру нагрівання води. Потрібно встановити робочу деталь і перевірити коректність роботи пральної машини повторно. У разі, якщо помилка висвітилася знову, треба перевірити реле включення нагріву. Можливо, проблема в цьому. Або ж, при найгіршому розвитку подій, стався збій у програмному забезпеченні.Важлива поломка

Помилка F21 в пральній машині "Бош" має значення "критична несправність". Самостійно таку проблему вирішити не вдасться, так що, в будь-якому випадку, доведеться викликати професіонала. В чому може бути несправність:замикання сімісторов на управлінні мотором;поломка тахо-генератора;збій в роботі реле реверсу двигуна;блокування двигуна;блокування барабана;несправність плати управління.

Найчастіше помилка 21 в пральній машині "Бош" виникає, коли двигун не обертається або обертається неправильно. Апарат робить кілька спроб запуску програми. І при несправності повністю блокує програму прання.Несправність датчика нагріву води

Це означає, що поламаний NTC-датчик, який відповідає за нагрівання води. Помилка виникає в тому випадку, якщо вода в баку не була нагріта за відведений на це час процес. Причини цього можуть бути різні:NTC-датчик замкнуло;виникли проблеми з проводкою;сталося окислення контактів.

Потрібно змінювати температурний датчик. Якщо заміна не усунула помилку - вся справа в силовому блоці управління. І його теж слід замінити на новий.

Витік води в піддон

F23 висвічується на дисплеї автоматичної пральної машини у разі, коли з'являється вода в піддоні пральної машини. При цьому програма прання автоматично переривається. Причиною цього може стати витік води в гідросистемі пральної машини або ж в баку. Потрібно перевірити бак на предмет витоків і при необхідності його замінити. Другою причиною може послужити поломка аквастопа, він спрацьовує поза режиму закладеної програми. Відповідно, якщо несправність не підлягає ремонту, аквастоп доведеться замінити.Програмний збій

Код 40 повідомляє користувачеві, що автоматична пральна машина працює неправильно. Тобто, відбувається збій під час всієї програми прання. Етапи і цикли прання відбуваються з тимчасовим збоєм і критичними порушеннями. Основних причин дві:Відбувся стрибок напруги. Перевірте напругу в мережі, при можливості підключіть стабілізатор і запустіть програму прання заново.Стався збій на платі модуля управління. Модуль підлягає заміні, а плата - ретельному огляду і ремонту.

Помилка 59

Цифри 59 на дисплеї автоматичної пральної машини "Бош" подають сигнал про те, що кількість оборотів в процесі прання не відповідає закладеному в систему. Це може означати, як і перевищення кількості обертів, так і, навпаки, їх недостатня кількість. Причинами цього може бути збій в роботі 3D-датчика або пошкодження проводки. Ще причини можуть критися в неправильній роботі процесора або самої програми пральної машини-автомат. При діагностиці в машинці "Бош" перевіряють спочатку проводку на предмет пошкоджень, обривів і цілісності. Потім дивляться, в якому стані знаходяться всі зазначені вище датчики, і в якому положенні розташовується магніт.Несправність модуля управління

Помилка F63 говорить про те, що виникла проблема функціональної захисту. А точніше - поломка в модулі управління. Слід спробувати перезапустити процес прання. Якщо це не спрацювало, потрібно викликати спеціаліста і бути готовим до того, що, швидше за все, знадобиться заміна модуля управління.

У цьому списку представлені найпоширеніші помилки пральної машини "Бош", які можуть виникнути в процесі її експлуатації. Трапляється, що при появі найпростішої несправності все одно доводиться викликати фахівця. Це свідчить про те, що за кодом на дисплеї ховалася не одна проблема, а відразу декілька.

Не варто самостійно пробувати ремонтувати пральну машину, якщо не є фахівцем. Невмілі дії можуть тільки погіршити ситуацію. Автоматичні пральні машини - дуже дорога техніка, тому до її експлуатації та ремонту варто підходити конструктивно і з відповідальністю.Категория: Отношения